Deska tarasowa

 

Deski Tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego


Aktualne ceny - sprzawdź w naszym sklepie 

W ofercie również legary z modrzewia syberyjskiego, o przekroju 45 x 70

 

Zaopatrujemy detalistów oraz hurtowników.

Zapraszamy do współpracy montażystów.

Kontakt tel. (sprzedaż detaliczna) 608 433 420

Kontakt tel. 792 000 181

Polecamy akcesoria montażowe firmy Spax!

spax-logo.jpg

 

 

Kilka słów o modrzewiu syberyjskim:

Modrzew syberyjski charakteryzuje się naturalną wysoką odpornością na grzyby oraz proces gnilne. Tarcica modrzewia syberyjskiego stosowana jest także przy basenach i naturalnych zbiornikach wodnych.


Surowiec pozyskany z rejonu Syberii charakteryzuje się dużą gęstością słojów, determinującą wysoką wytrzymałość drewna, ze względu na wolne przyrosty roczne.
Jest to tańsza alternatywa dla desek tarasowych z drewna egzotycznego!

 

Tolerancja do wymiaru nominalnego drewna iglastego wynosi zazwyczaj +/- 1mm na grubości +/-3mm na szerokości, długość +5cm/-0

 

Drewno jest suszone komorowo przed struganiem, do wilgotności rzędu 18% +/- 2% (jest standard dla drewna iglastego przeznaczonego do użytku zewnętrznego).

 

Gwarantujemy, że oferowane drewno to Modrzew Syberyjski.

 

/ Wg. danych Urzędu Celnego Federacji Rosyjskiej, jesteśmy jednym z czołowych importerów modrzewia syberyjskiego. Sprzedajemy deski w hurcie oraz detalu. /

 

Zwracamy uwagę, że drewno jest materiałem naturalnym, pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych może m.in. zmieniać barwę, pękać, odkształcać się, oraz ulegać innym przemianom charakterystycznym dla tego materiału. Za poprawny montaż oraz składowanie po zakupie odpowiada nabywca/monter.

 

Podano wymiary nominalne desek po struganiu, wymiar rzeczywisty poszczególnych desek na szerokości oraz grubości może się nieznacznie różnić od wymiaru nominalnego. 

 

Zaleca się zabezpieczanie desek wyłącznie preparatami przeznaczonymi do Modrzewia Syberyjskiego.

 

Drewno do czasu montażu najlepiej składować w sztaplach, równo ułożone i związane. Deski nieprzykręcone do legarów, mogę mieć tendencję do odkształcania się - „łódkowania”, bocznego skrętu.